Travel Turkey Fuarı’nda Çanakkale’ye Büyük İlgi

MNZ7WExpjwfR512FPOsm6KkGuVbivCnJ.jpeg


T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. işbirliği ile her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu haline gelen TTI İzmir – 16.Uluslararası Turizm Ticaret Fuar Ve Kongresi bu yıl 8-10 Aralık 2022 tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşiyor.Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Belediyesi başta olmak üzere kentin tüm turizm dinamiklerinin yer aldığı fuarın açılış etkinliğinin ardından tanıtım faaliyetleri de başladı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ile birlikte standa ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, hem gelen konuklarla ilgilenirken, aynı zamanda alandaki farklı stantları da gezerek temaslarda bulunuyor. A Holünde 110 nolu stantta tüm zenginlikleri ile tanıtımı yapılan Çanakkale, fuarın açılışında büyük ilgi gördü.Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz fuara ilişkin değerlendirmede bulunarak; “Valiliğimiz koordinasyonuyla her yıl tüm kurumlarımız, ilçelerimiz ile beraber birlik ve beraberlik içerisinde İlimizi en güzel biçimde tanıtma gayreti ile Travel Turkey Fuarı’nda yer almaktayız. Turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Travel Turkey’de Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte İlimizin önemli yöresel ürünleri ile fuara destek sağladık. Bizlerin amacı, İlimizin turizmde de hak ettiği değeri alması. Bu nedenle Çanakkale’deki kurum ve kuruluşlar olarak turizm fuarlarına Valiliğimiz çatısı altında katılarak İlimizi temsil ediyor ve en güzel şekilde tanıtmaya gayret ediyoruz. Üç gün sürecek fuarın başarılı geçmesini temenni ederek, başta Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Çelik ve Akın Yalman ile Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Aydeğer, 16. İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nin açılışına katıldı.“TURİZM SEKTÖRÜNÜN SEZONA YAYILMASI İÇİN TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Travel Turkey Fuarında turizm sektörüyle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak turizm sektörünü tüm değerleriyle beraber ele alıyor ve büyümesi için çalışmalar yürütüyoruz. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tamamlanmasıyla beraber İlimizin turizmde ulaşılabilirlik düzeyi önemli oranda arttı. Turizm sektör temsilcilerimizle beraber yurt içinde ve yurt dışında tanıtım faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam ediyor. İlk hedef olarak kendimize Balkan pazarını seçtik. Bulgaristan Sofya’da faaliyet gösteren turizm acenteleriyle yaptığımız “Info Çanakkale” tanıtım etkinliğimizin meyvelerini hep beraber topluyoruz. Balkan pazarında tanıtım çalışmalarımıza 2023 yılının başından itibaren devam edeceğiz. İlimizde turizm sektörünün tüm sezona yayılması için tüm gücümüzle çalışıyoruz.”
“KRUVAZİYER TURİZMİ İÇİN ALTYAPIMIZI VE HİZMET KALİTEMİZİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ”

Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik; “Turizm acenteleri olarak İlimize gelen turistlere sunulan hizmet yelpazesini ve niteliğini geliştirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz.Kruvaziyer turizmin önemimin farkındayız. İlimizi, kruvaziyer turizm müşteri profiline daha iyi hizmet sunması için mevcut altyapımızı ve hizmet kalitemizi artırmak zorundayız. Bu amaçla Odamız çatısı altında faaliyet gösteren turizm sektör temsilcileri olarak yeni projelere üretmek için çalışıyoruz.”
“TURİZM SEKTÖRÜNÜ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SÜREÇLERİNE UYUMDA DESTEKLEMELİ VE BİLİNÇLENDİRMELİYİZ.”

Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Aydeğer; “İlimizin turizm sektöründe gelişmesi ve rekabet gücünü artırması için sürdürülebilirlik kriterlerine uyum sağlaması olmazsa olmazlarımız arasına girdi. Özellikle konaklama sektörü için sürdürülebilirlik kriterleriyle çok yakın bir süre içinde karşı karşıya kalacağız. Üyelerimizin sürece kolaylıkla ayak uydurması ve adapte olması amacıyla çalışmalarımız devam ediyor.”


Kaynak : http://www.canakkaleaynalipazar.com/travel-turkey-fuari-nda-canakkale-ye-buyuk-ilgi/22187/
 
Üst